m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Titicaca

separator
Více informací

Nejvyšší splavné jezero na světě je neobyčejnou podívanou, ať už se člověk dívá kdekoli. Jezero Titicaca je obklopeno rákosím a je poseté mnoha ostrovy, z nichž každý má svou vlastní jedinečnou historii.

Taquile, Amantaní a plovoucí ostrovy Uros nabízejí přímou zkušenost s tradicemi a zvyklostmi komunit. Tyto komunity se naučily vytěžit maximum ze svého okolí a žít v harmonii s přírodou.

Pohádkové ostrovy Uros jsou zkonstruovány výhradně z rákosí. Životy těchto umělých ostrovů jsou zcela závislý na rákosí, mezi nimiž žijí.

Rákosí – „Totora – bylo poprvé použity před staletími k vybudování těchto ostrovů na jezeře Titicaca rodinami Uro-Aymara, kteří si u jezera vytvořili svůj domov. Lodě místních lidí jsou také vyrobeny z rákosí totora a používají tato plavidla k rybolovu.

Na ostrově Amantaní se zdá, že se zastavil čas. Svědčí o tom zemědělské činnosti těchto ostrovanů, dědictví odkazu svých aymarských předků.

Na tomto ostrově je jen jeden butikový hotel, ale místní obyvatelé si vybavili své domy tak, aby mohli přijímat návštěvníky. Cestující mohou strávit jeden den v klidu políček ohraničených eukalyptovými stromy a plných typických květů – Kantuty. Amantaní svým krásným hudebním názvem zve návštěvníky k odpočinku a odpojení od vnějšího světa.

Kouzlo jezera Titicaca žije intenzivně na ostrově Taquile, kde historie, která přežila v kolektivní paměti svých lidí, je vyjádřena v nádherných tkaných výrobcích. Jsou skutečnými uměleckými díly obdivovanými po celém světě.

V jejich textiliích ostrované zobrazují svůj systém víry a kulturu ve složitých vzorech, které vzdávají hold bohatství jejich předků. Návštěvníci si mohou prohlédnout ostrov a navštívit starobylé zemědělské terasy. Dále zbytky slavnostních inckých míst „Pachamama“ nebo „Pachatata“ a poobědvat v místní rodinné restauraci.