m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us

Trujillo

separator
Více informací

Navštivte Trujillo, hlavního města departamentu La Libertad, kde si budete moci užívat nejen celoroční příjemné klima. To znamená mnohem více. Je to jedno z nejdůležitějších městských center na severním pobřeží Peru.

V Trujillo nabízí každý blok nové objevy, a dokonce se můžete rozhodnout pro hodiny tradičního tance „marinera“. Vyplatí se to vyzkoušet.

Historické centrum města věčného jara je domovem nespočet zajímavostí. Hlavní náměstí neboli „Plaza de Armas“ zdobí impozantní mramorová socha La Libertad – Svoboda a katedrála. V této katedrále jsou umístěny hlavní příklady umění z období španělského místokrálovtsví.

Kostely, zejména kostel Santo Domingo, jsou hlavními atrakcemi, stejně jako neoklasicistní a barokní sídla. Součástí každé prohlídky by mělo být také Muzeum hraček.

Departament La Libertad

Departament La Libertad je domovem dochovaných pozůstatků chrámů, pyramid a celých měst dávných civilizací. Jedním z nich je Chan Chan, které je v Americe známé jako největší město z nepálených cihel. Chan Chan, hlavní město království kultury Chimu, se rozkládá na ploše 20 čtverečních kilometrů. Skládá se z deseti zděných citadel, jejichž ulice a úzké průchody ustupují širokým náměstím, terasám a pyramidám, což dokazuje vysoký stupeň městských plánování.

Dále na jih od Trujillo leží pyramidy Huaca del Sol a Huaca de la Luna. Nádherné struktury, které kdysi stoupaly nad hlavním městským centrem plným obydlí, náměstí a ulic, jejichž pozůstatky hovoří o složité povaze starověké společnosti Moche.

V El Brujo, jednom z nejdůležitějších a nejstarších archeologických komplexů v této oblasti, najdeme pyramidu Huaca Prieta, Huaca Cortada a Huaca Cao Viejo, kde byla objevena slavná mumie Lady Cao. Magická náboženská víra je vyjádřena na Obětní zdi, 30 metrů vysoké pyramidě s nádherně zdobenými stěnami. Nejznámějším obrazem je „dekapitátor“, motiv, který se na hrnčířské hlíně kultury Moche opakuje bezpočet krát.

V tomto komplexu je také muzeum Cao, v němž je umístěno nedotčené, mumifikované tělo ženské vládkyně kultury Moche, Lady Cao.